چگونگی تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی

چگونگی تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی در صنعت جعبه سازی

بسته بندی چیست ؟

بسته بندی در صنایع چاپ و بسته بندی و جعبه سازی را میتوان نوعی لباس فاخر و زیبا و کارآمد کالا نامید. اگر شما در انتخاب بسته بندی خود نهایت سلیقه را به خرج دهید میتوانید فروش خود را چندین برابر کنید و موفقیت بسته بندی را که رابطه مستقیم با بهتر دیده شدن کالا و برندتان دارد را میسر کنید. پس نتیجه میگیریم بسته بندی خوب رابطه مستقیمی با فروش خوب شما دارد ، به افزایش شناخت برند کمک می کند. به محض اینکه مشتری بسته را مشاهده کرد، می تواند بلافاصله آن را با شرکت یا برند ارتباط دهد.

به طور کلی عملکردهای بسته بندی را می توان به دو دسته کاربردی و ترغیبی تقسیم کرد. از جمله عملکردهای کاربردی می توان به حفاظت از محتوی و همچنین تسهیل  و کمک در استفاده از کالا و حمل، نگهداری و توزیع آن اشاره کرد؛ در میان جنبه‌های ترغیبی، ایجاد انگیزه خرید و معرفی صحیح کالا را میتوان نام برد. بسته بندی هویت کالا را مشخص میکند و بهترین تبلیغ برای محصولات است.

مهم‌ترین خصوصیات یک بسته بندی مناسب

طراحی مناسب برای بسته بندی، بدون در نظر داشتن وظایف و عملکردهای آن غیر ممکن است.

اطلاعاتی ساده درباره ماده ای خاص ، یا تکنیکی جدید در چاپ و روش تولید بسته بندی‌ها، میتواند بسته ای جدید و متحول، خلق کند یا موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های تمام شده و در نتیجه پایین آمدن قیمت کالا شود.

نحوه طراحی بسته بندی شما دقیقاً به اندازه اهداف بسته بندی محصول مهم است، مشتری را به خود جلب می کند، باعث می شود برند شما در ذهن ها حک شود و اطلاعات مورد نیاز را برای خریداران ارائه دهد.

در دنیای آشپزی جمله ای معروف مردم با چشمان خود غذا می خورند وجود دارد. غذای زیبا باعث می شود که مردم نه تنها خواستار آن باشند؛ بلکه معتقدند که این غذا طعم بهتری دارد. این مطلب در بازاریابی نیز نشان می دهد که طراحی اهداف بسته بندی محصول بسیار مهم است. یک ارائه به یاد ماندنی بر ادراک تأثیر می گذارد و باعث می شود مشتریان مجددا به شما بازگردند.

در طراحی بسته بندی کالا استفاده از رنگ مناسب و نحوه قرار گرفتن رنگها در کنار یکدیگر و استفاده از نوشته بسیار اهمیت دارد.

بسیاری از مصرف کنندگان قبل از هر گونه خریدی، کالای مورد نظر را با بسته بندی آن قضاوت می کنند. یکی از اهداف بسته بندی، هویت دهی به محصول است. به عنوان مثال بطری Coca Cola را در نظر بگیرید، برند کوکا فوراً قابل تشخیص است و این محصول را به سمت شهرت جهانی سوق می دهد

محصول چه بصورت آنلاین و چه در یک فروشگاه فروخته شود؛ متن روی بسته بندی باید خوانا باشد. رنگ باید مطابق با طرح کلی بسته باشد به علاوه قرار دادن متن مهم و موجب مزیت رقابتی می شود

ظاهر جذاب: درست است که خیلی از افراد یک محصول را با توجه به کیفیت آن قضاوت میکنند اما دروهله ی اول، دلیل جذب شدن به سمت یک محصول می تواند بسته بندی جذاب آن باشد. استفاده از یک بسته بندی رنگارنگ و ظریف می تواند مشتریان را به سمت آن محصول بکشاند. شرکت ها می توانند از سرویس های ارائه شده توسط خدمات چاپ استفاده کنند تا بسته بندی مطلوبی برای محصول خود تهیه کنند.

طراحی بسته بندی چیست؟

طراحی بسته بندی، جعبه، پکیجینگ و یا به انگلیسی (Packaging Design) ترکیبی هوشمند و هنری از شکل، ساختار، متریال، متون، تصاویر، رنگها و المان های دیگر یک بسته بندی بوده که علاوه بر محافظت از بسته بندی، هویت مشخصی را از برند به تصویر می‌کشد. بسته بندی تنها یک “جعبه زیبا” نیست بلکه یک ابزار بازاریابی است که می‌تواند مشتری های زیادی را به خود جذب کند و فروش محصول را به طرز شگفت انگیزی بیشتر کند.
یک طراحی حرفه‌ای بسته بندی، جذابترین جنبه های محصول را به وضوح نمایش می دهد، کاربرد اصلی محصول را به رخ می‌کشد، روش استفاده از این کارایی را نشان داده و اطلاعاتی مانند نحوه استفاده محصول، روش نگه داری، توصیه های ایمنی، اطلاعات تماس، دستورالعمل باز کردن محصول، تاریخ تولید و انقضا از مواردی هستند که روی بسته بندی لحاظ می شوند و در کنار طرح بسته بندی یک پکیج کامل برای بازاریابی و تبلیغات به شمار می روند
. از همه مهم‌تر مخاطب را ترغیب به خرید می‌کند. برای همین طراحی بسته بندی کالا خواه ناخواه یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای انتخاب خرید مشتریان است. داشتن یک بسته بندی باکیفیت، ظریف و جذاب به طور مستقیم (و غیر مستقیم) باعث می‌شود تا مشتریان محصول شما را بدون تردید به دیگر محصولات موجود در قفسه فروشگاه ترجیح دهند.

بهترین بسته بندی برای سال 2022 چگونه باید باشد ؟

 • بسته بندی های نوستالژیک

 • سیاه و سفید
 • تایپوگرافی خاص
 • بسته بندی مینیمال
 • طراحی سه بعدی
 • بسته بندی زمینه سفید با رنگ های خیره کننده
 • چاپ درون جعبه
 • استفاده از متریال خاص و بافت دار
 • طراحی لایه ای مشابه کلاژ
 • استفاده از گرادیانت
 • نمایش المان های محلی
 • بسته بندی با تکنولوژی های جدید
 • سفارش انواع بسته بندی با چاپ اختصاصی

بسته بندی های نوستالژیک

بسته بندی های نوستالژیک یادآور خاطرات شیرین کودکی و جوانی هستند و حس آرامش را در ذهن مشتری تداعی می کنند. با استفاده از طراحی و تایپوگرافی قدیمی و جنس های مشابه کرافت می توان این نوع بسته بندی ها را دوباره خلق کرد.

سیاه و سفید

 سیاه و سفید دو عنصری هستند که به عنوان ترند طراحی به روز برای بسته بندی ها در نظر گرفته می شوند. هر دوی این رنگ ها قدرتمندند و  حس اعتبار و حرفه ای بودن را به خوبی نشان می دهند. این ها باعث می شوند طرحتان حالت پویا به خود بگیرد.  با اینحال طراحان از رنگ های سیاه و سفید به عنوان ابزاری برای متمایز کردن خود از رقیب هایشان استفاده می کنند.

تایپوگرافی بولد

 تایپوگرافی بولد نیز یکی از ترندهای طراحی است.

طراحان از فونت های بولد برای جلب توجه مخاطب و نیز ایجاد هویت برند استفاده خواهند کرد. خانواده فونت های بولد می توانند جایگزین تصاویر نیز شود. به همین خاطر اگر طراحی بخواهد چیزی را بدون تصویر نشان دهد می تواند از فونت های بزرگ بهره ببرد.

در این سبک طراحی با به وجود آوردن تضاد رنگی در جذابیت بسته بندی افزایش پیدا می کند. در سال های اخیر، خریداران به دنبال خرید سریع و کارامد هستند. بنابراین ویژگی های محصول با طراحی تایپوگرافی مناسب باید به صورت خلاقانه، واضح و در دید آن ها باشد. در سبک بسته بندی جدید، در شاخه تایپوگرافی بیشتر از فونت های مدرن و خیره کننده ( فونت های بولد) استفاده شده ست.

بسته بندی مینیمال

سال 2022 سالی پر از تلاطم و فراز و نشیب برای مردم می باشد و به همین دلیل صنعت بسته بندی به دنبال ایجاد حس آرامش و در حرکت به دیزاین مینیمال می باشد. رنگ های مات و دارای تونالیته مشابه حس آرامش را در بسته بندی القا می کنند. بعد از پاندمی کرونا همه به دنبال آرامش و راحتی هستند و این ترند آرامش بخش با رنگ های آرام، و المان های مینیمال شناخته می شود. در طراحی بسته بندی مینیمالیسم به تمرکز بر روی عناصر اصلی رنگ و خانواده فونت کمک کرده است. در نتیجه چنین رویکردی، رنگ و تایپوگرافی بر روی بسته بندی بیشتر خودش را نشان می دهد.. اصول کلیدی سادگی یکی از قوانین مهم در طراحی گرافیکی است.  این گزینه یکی از مهم ترین ترندهای طراحی بسته بندی در سال جدید خواهد بود. مزیت سادگی طراحی این است که به شما کمک می کند برچسب محصولات را به راحتی و به سرعت بخوانید. بیشتر بسته بندی ها بر روی پلتفرم های دیجیتال هستند که باعث می شود سادگی در بسته بندی ها بسیار محبوب تر شود. فضای بدون شلوغی به  مخاطب کمک می کند اطلاعات ضروری درباره محصول را بهتر ببیند و بخواند.

طراحی سه بعدی

طراحی خلاقانه سه بعدی تداعی کننده دیزاین حرفه ای و معاصر می باشد. بازی با عمق و ایجاد توهم باعث جذب مشتری و کنجکاوی او می شود. طراحی سه بعدی بسیار تکنیکال است و در نظر مشتری محصول را دارای تکنولوژی خاص نشان می دهد. مشتریان معمولا برای این نوع محصولات قیمت بالاتری می پردازند. به عنوان مثال این نوع بسته بندی برای عینک سه بعدی بسیار مناسب است.

بسته بندی زمینه سفید با رنگ های خیره کننده

بسته بندی سفید به خاطر تاثیر روانی آرامش دهنده و سادگی همواره مورد توجه بوده است و در بین دیزاین های جدید امسال بسته بندی زمینه سفید همراه با طرح های رنگی خاص به چشم می خورد که بسیار قابل توجه هستند. این طرح ها در میان سایر بسته بندی ها در قفسه محصولات توجه مشتری را جلب می کنند.

چاپ درون جعبه

روی بسته بندی شما علاوه بر داشتن جذابیت، باید از محصول تعریف کرده و آن را بازاریابی کند. اما داخل بسته بندی چی؟ اگر محصولی چند قسمتی و یا با چند بسته بندی دارید، باید طراحی هر کدام از آنها را نیز در نظر داشته باشید.

هنگامی که یک فرد بسته بندی محصول را باز می کند و با چاپ داخلی فوق العاده زیبا مواجه می شود یک تجربه منحصر به فرد و به یاد ماندنی خلق می شود. این موضوع وقتی بیشتر به چشم می آید که چاپ بیرونی مینیمال باشد و مشتری انتظار دیزاین داخلی را نداشته باشد.

استفاده از متریال خاص و بافت دار

برای برند هایی که پیام های خاص مثلا دوستدار محیط زیست یا لاکچری بودن را القا می کنند استفاده از متریال های متفاوت و بافت دار می تواند گزینه بسیار خوبی برای بسته بندی باشد. متاسفانه بعضی از این متریال ها در ایران موجود نمی باشد ولی با استفاده از جنس کرافت، و چاپ های برجسته می توان حالتی مشابه را ایجاد کرد. برای افزایش تاثیر این نوع بسته بندی می توان از رنگ ها مناسب مانند کرم، سفید یا سبز استفاده کرد.

طراحی لایه ای مشابه کلاژ

در این نوع دیزاین از اشکال هندسی استفاده می شود که حالتی مشابه کلاژ و چند تکه بودن را ایجاد می کند و برای انتقال پیام های متفاوت بسیار مناسب می باشد. این طراحی به خصوص در جعبه های مستطیلی جلوه بسیار زیبایی ایجاد می کند.

استفاده از گرادیانت

استفاده از گرادیانت ها یکی از مواردی است که بیشتر طراحان بهش فکر می کنند. حالا در بسته بندی محصولات به یک ترند تبدیل شده است. شاید از خودتان بپرسید چه چیزی باعث می شود این ترند جذاب باشد. گرادیانت به طراح کمک می کند حس تازگی و منحصر به فرد بودن را به طرح هایش انتقال دهد. او می تواند رنگ ها را با هم ترکیب کند تا یک طرح واقعی داشته باشد.

 گرادیانت همچنین به ایجاد عمق و ظاهر عالی بر روی پلتفرم های دیجیتال کمک می کند. این عناصر بعد و عمق را به ترکیب اضافه می کنند. طراحان ممکن است ترجیح بدهند از رنگ های روشن و هیجان انگیز مختلف در کنار هم استفاده کنند. به همین خاطر گرادیانت ها به عنوان یک پس زمینه واحد در نظر گرفته نمی شوند. آن ها به عنوان بخش مهم و بزرگی از طراحی بسته بندی در نظر گرفته می شوند.

این سبک از طراحی به سرعت نظر مشتریان را جلب می کند و به طراح این قابلیت را می دهد که از سایه و طیف رنگی برای نشان دادن ویژگی محصول استفاده کند. بسته بندی این نوع طرح ها به دلیل مشکلات پروسه چاپ و دقت مورد نیاز بالا معمولا گران است.

نمایش المان های محلی

نشان دادن المان ها و اجزای خاص مربوط به محصول در بسته بندی بسیار مهم است. برای محصول هایی که در یک مکان جغرافیایی خاص تولید می شوند یا از یک ماده اولیه محلی به دست می آیند استفاده از تصاویر محلی می تواند بسته بندی را بسیار خاص و جذاب کند. این محصولات با ایجاد بک رابطه احساسی بین محصول و خاطرات و ذهنیت مشتری او را به خرید وسوسه می کنند. در بسته بندی های بزرگ می توان حتی یک داستان را به صورت خلاصه با تصاویر بیان کرد.

بسته بندی با تکنولوژی های جدید

استفاده از QR Code و سایر تکنولوژی های جدید مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این روزها بسیار پرطرفدار شده و به مشتری اجازه می دهد بدون باز کردن محتوای محصول را ببیند یا اطلاعات اضافه ای را در مورد آن کسب کند. نسل بعدی بسته بندی ها بسته بندی هوشمند هستن که افراد را در یک خرید خوب کمک می کنند.

نمونه های دیگری این است که طراحان ممکن است با رنگ های متالیک مختلفی کارکرده باشند. آن ها به دنبال استفاده از عناصر متالیک همچون طلایی هستند تا ظاهر درخشانی به طرح هایشان بدهند و مطمئن شوند محصولشان گران قیمت به نظر می رسد. یک طراح حرفه ای از افکت متالیک برای جلب توجه مخاطبانش استفاده خواهد کرد. به همین خاطر باید انتظار داشته باشید بسته بندی های طلایی و سایر رنگ های این چنینی در سال جدید بیشتر عرضه شود..

اطمینان حاصل کنید که طراحی مورد استفاده در بسته بندی شما، مکمل کالای موجود در بسته باشد و خریدار میتواند بدون نیاز به جعبه گشایی، محتویات آن را ببیند این امر شفافیت شما در ارائه محصول را به کاربر نشان داده و به کاربر این حس را منتقل می کند که شما به چیزی که می‌فروشید افتخار می‌کنید.

طرح‌های مدرن و براق و ساده سبب برجسته شدن محصولاتتان خواهند شد، برای دستیابی به ظاهری مدرن از خطوط تمیز، رنگ های ساده و فونت‌های بدون دندانه استفاده کنید.

اگر محصول شما رنگ خاصی دارد می توانید از آن رنگ در بسته بندی محصول نیز استفاده کنید. به عنوان مثال بسته بندی آبنبات را در نظر بگیرید، با هماهنگ کردن رنگ بسته بندی با آب نبات‌های موجود می‌توانید نوع هر آبنبات را به مصرف کننده معرفی کنید بدون اینکه نیاز باشد به محتوای بسته دقت نمایند، به این ترتیب بسته بندی آبنبات های پرتقالی نارنجی و آبنبات های توت فرنگی قرمز خواهند بود.

انتخاب رنگ متناسب

یک طراح گرافیک علاوه بر داشتن دانش و علم استفاده از نرم افزارهای ادیت و طراحی، باید بر روانشناسی رنگ و تاثیر آن بر تبلیغات و ذهن مخاطب نیز آگاهی کامل داشته باشد. رنگ ها یکی از اثرگذارترین عوامل در طراحی بسته بندی بوده و به کار بردن هر یک می تواند حس خاصی را در مخاطب ایجاد نماید. از جمله تاثیرات هر رنگ بر ذهن مخاطب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

رنگ سفید

تفاوتی ندارد که سفید در چه جایی و به چه منظوری به کار برده شود، در هر صورت القا کننده ی پاکی، سلامت و صداقت می باشد. شاید به همین خاطر هست که در بسته بندی‌های اکثر مواد آرایشی و بهداشتی از این رنگ استفاده می شود. این رنگ همینطور برای القای سادگی و مینیمالیستی بسیار کاربرد دارد.

رنگ سیاه

سیاه یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها در طراحی بسته بندی است که نشان از لوکس بودن، قدرت و ظرافت می باشد. اگر دقت کرده باشید در بسته بندی ادکلن و عطرهای معروف مردانه (و درکل بسیاری از کالاهای لاکچری) از ترکیب رنگ سیاه و طلایی استفاده می شود. ویژگی دیگر این رنگ ماهیت رمز و رازی آن است که مخاطب را از محتویات بسته بندی کنجکاو و هیجان زده می‌کند.

رنگ آبی

آبی همیشه نماد اعتماد و اطمینان خاطر می‌باشد اما به کار بردن آن با درجات روشنایی گوناگون احساسات متفاوتی را در افراد با جنسیت و گروه های سنی مختلف ایجاد می‌کند. برای مثال آبی کم رنگ علاوه بر امنیت به مخاطب حسی راحت و آرامش بخش میدهد. به همین خاطر است که در طراحی لوگو اکثر برندهای معروف نیز از این رنگ استفاده میشود تا احساس اعتماد را نسبت به برندی خاص در ذهن بیننده ایجاد کنند.

رنگ صورتی

صورتی رنگی ملیح و سرشار از لطافت و عشق می باشد و گاها تناسب زیادی با روحیات دخترانه دارد. این رنگ برای بسته بندی محصولات دخترانه و کالاهای مربوط به گروه سنی کودکان بسیار موثر است. اما بیشترین کاربرد این رنگ در بسته بندی‌ های کادویی است. چرا که صورتی بیش از هر رنگ دیگری میتواند عشق و علاقه را منتقل کند.

رنگ سبز

سبز نمادی از طراوت، تعادل، ثروت، امنیت و هماهنگی بین ذهن و احساسات می باشد. این رنگ بیشتر در طراحی بسته بندی و طراحی لوگو محصولات مرتبط به صنایع غذایی و سبزیجات کاربرد دارد. این رنگ غنی از احساسات مثبت است اما قبل از احساسات دیگر، برانگیزاننده امید و زندگی است که میتواند در هر برندی مورد استفاده قرار بگیرد.

رنگ قرمز

قرمز یعنی شور و هیجان و حرارت و به همین خاطر است که بیشتر رستوران ها از ترکیب رنگ قرمز و نارنجی استفاده می کنند تا اشتهای مخاطب تحریک شود. یکی از نکات مهم در استفاده از رنگ قرمز و ترکیب آن با سایر رنگ ها توجه به گروه سنی قشر مورد هدف می باشد که تاثیر زیادی در موفقیت طراحی بسته بندی خواهد داشت. لازم به ذکر است که، این رنگ بیشتر مورد پسند افراد جوان می باشد.

رنگ بنفش

از جمله رنگ های بسیار مناسب برای بسته بندی محصولاتی که مورد استفاده ی بانوان می باشد، رنگ بنفش است. بنفش نشان ایده آل گرایی بوده و لوکس و فاخر بودن یک محصول را با ترکیب های هوشمندانه این رنگ می توان به راحتی نشان داد.

در طراحی بسته بندی از عکس استفاده کنید.

بیشتر از آنکه یک متن و نوشته روی طراحی بسته بندی بتواند ذهن مخاطب را به خود مشغول کند، انتخاب تصاویر با کیفیت بالا تاثیر دارند. تصاویر متناسب با نوع کالا و فرهنگ مردم هر منطقه باید به صورت کاملا هوشمندانه انتخاب شوند تا بتوانند اثر خود در جذابیت بسته بندی داشته باشند. بهتر است از تصاویر با کیفیت، مفهومی و عکاسی یا طراحی شده در بسته بندی استفاده کنید تا برای مخاطب چشمگیر و جدید باشد.

 

سوالات متداول: 

در اینجا به برخی از سوالات متداول در مورد چگونگی تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی در صنعت جعبه سازی پاسخ می دهیم:

1. چرا تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی مهم است؟

تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به موارد زیر کمک می کند:

 • جذب توجه مشتری: یک بسته بندی با طراحی خوب می تواند توجه مشتری را در قفسه های شلوغ فروشگاه جلب کند و آنها را به برداشتن و بررسی محصول ترغیب کند.
 • انتقال پیام برند: طراحی بسته بندی می تواند به طور موثر پیام برند را به مشتریان منتقل کند و به آنها بگوید که محصول چه چیزی ارائه می دهد و چه تفاوتی با سایر محصولات موجود در بازار دارد.
 • ایجاد تمایز: یک طراحی منحصر به فرد و چشم نواز می تواند به تمایز محصول شما از رقبا کمک کند و به یاد ماندنی تر شدن آن در ذهن مشتریان کمک کند.
 • افزایش فروش: اثبات شده است که بسته بندی با طراحی خوب می تواند منجر به افزایش فروش شود.

2. چه عواملی در تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی باید مورد توجه قرار گیرد؟

عوامل متعددی در تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی باید مورد توجه قرار گیرد، از جمله:

 • محصول: طراحی بسته بندی باید با نوع محصول و مخاطبان هدف آن مطابقت داشته باشد.
 • نام تجاری: طراحی بسته بندی باید با هویت برند و ارزش های آن سازگار باشد.
 • پیام: طراحی بسته بندی باید پیام مورد نظر را به طور واضح و مختصر به مشتریان منتقل کند.
 • تعادل: عناصر بصری باید به گونه ای در داخل بسته بندی چیده شوند که تعادل و هماهنگی ایجاد کنند.
 • تناسب: اندازه و نسبت عناصر بصری باید متناسب با یکدیگر و با اندازه کلی بسته بندی باشد.
 • فضای سفید: استفاده از فضای سفید به طور موثر می تواند به ایجاد حس نظم و سادگی در طراحی کمک کند.
 • رنگ: رنگ ها می توانند تأثیر زیادی بر احساسات و رفتار مشتریان داشته باشند. انتخاب رنگ مناسب برای بسته بندی می تواند به برجسته شدن محصول و جلب توجه مشتریان کمک کند.
 • تیپوگرافی: انتخاب فونت مناسب می تواند به خوانایی متن و انتقال پیام مورد نظر کمک کند.
 • تصاویر: تصاویر می توانند نقش مهمی در جلب توجه مشتریان و انتقال اطلاعات در مورد محصول داشته باشند.

3. چه ابزاری برای ایجاد تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی وجود دارد؟

ابزارهای مختلفی برای ایجاد تناسب و ترکیب بندی گرافیک روی بسته بندی وجود دارد، از جمله:

 • نرم افزار طراحی گرافیک: نرم افزارهای مختلفی مانند Adobe Photoshop، Illustrator و InDesign وجود دارند که می توانند برای طراحی بسته بندی استفاده شوند.
 • قالب های آماده: قالب های آماده بسته بندی زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند که می توانند به عنوان نقطه شروع برای طراحی شما استفاده شوند.
 • خدمات طراحی: اگر مهارت یا زمان کافی برای طراحی بسته بندی خود را ندارید، می توانید از خدمات یک طراح حرفه ای استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *